3. divisjon fotball menn, avd. 4: Konnerud - Åskollen 2-2 (0-1) Konnerud stadion, ca. 70 tilskuere. Mål: 0-1 Lars-Kristian Stokka (5), 1-1 Jan Erik Arnesen (61), 1-2 Anders Grøterud (63), 2-2 Øyvind Thorsen (str..77). Dommer: Trond Heiern, Strømsgodset. Rødt kort: Morten Idal (2 gule)' Gult kort: Thomas Bille, Daniel Olaisen, Konnerud, Kai Guddal, Ronny Lian, Åskollen. Alle ungene på Konneruds fotballskole fikk premier og fotballgruppa sjekk på 15 000 kroner fra Telenor til støtte for et IT-prosjekt i går ettermiddag. Litt senere på kvelden fikk Konnerud straffespark og ett poeng av dommeren i det hardtspilte og kortrike lokaloppgjøret mot naborivalen. Det mente i hvert fall Åskollen, som raste mot pipeblåseren. - Jeg kom mot ham, men aldri borti ham. Konnerud-spilleren filmet seg til straffe, sa Åskollen-kaptein Lars-Kristian Stokka, om situasjonen innenfor 16-meterfeltet i det 76. minutt som ga hjemmelaget straffe. Øyvind Thorsen satte kaldt og rolig straffen ned til venstre for Åskollenmålvakt Vidar Tenmann, og dermed fikk også klubbens store fotballgutter noe å juble for. Det var deilig å sette den. Jeg så etter om keeper ble stående. Han sto på feil fot og da var det greit, forklarte KILs Øyvind Thorsen. - Men jeg synes vi var nærmere å vinne enn dem på slutten, la kapteinen til. FEILPLASSERT. Lars-Kristian Stokka vant ballen fra vertenes Thomas Bille med en sklitakling, og via et Konnerudbein banket han inn 1-0 etter fem minutter. Etter å ha blitt trykt bakover jobbet de rødkledde seg inn i kampen igjen, og anført av den gode førsteårsjunioren Jan Erik Arnesen kom Konnerud tilbake etter hvilen. 17-åringen kom seg fri etter 61 minutters spill, og plasserte ballen forbi Åskollen-keeperen. Men bare to minutter senere utnyttet Anders Grøterud at KIL-målvakt Kjell M. Bjørløw sto litt feilplassert på et frispark, og Åskollen-spissen bredsidet inn 2-1-ledelse. Konnerud trykket på for å få en utligning, og fikk drahjelp da Morten Idal pådro seg sitt andre gule kort for kjeftbruk et stykke ut i 2. omgang. KAMPANALYSE. Konneruds unge gutter ga alt, men hadde problemer med å komme gjennom et bastant Åskollenforsvar. Ungguttene slet med å finne like gode løsninger på banen som IT-løsningen fotballgruppen fikk støtte av Telenorfondet til. Klubbens prosjekt om ta i bruk et nytt PC-basert verktøy for kampanalyse, som skal heve kvaliteten på det sportslige tilbudet, vil uten tvil komme bra til nytte. - Veldig alright at vi fikk støtte. Vi har brukt denne løsningen på Alagsspillerne, men har også ambisjoner om å bruke det på juniornivå, fortalte Henning Bakken i Konnerud. - Dette viser at det nytter å søke og at andre klubber har muligheter for å få støtte fra fondet, la Bakken til. UTLIGNINGEN: 17-åringen Jan Erik Arnesen fant et hull i Åskollen-muren

Kollenfakta fra 2004

President Jarle Finnestrand
Acting President Richard Hagel
Nest formann Bjørn Tore Nordahl
Økonomileder Fredrik Askjem
Markedssjef Richard Hagel
Sportslig leder Leif Helge Nordahl
Dugnadssjef Henning Riise
Manager Nils Arne Hansen 
Headcoach Jens Petter Farnes
Team chief Monica Johansen
Kaptein Lars Christian Stokka
Vise kaptein Bjørn Even Stabæk 
Vice Vice Vice kaptein Kai Guddal 
Manger ÅFK 2 Richard Hagel
Team chief ÅFK 2 Bjørn Reiersrud
Manager ÅFK Jr Erik Kalmo
Headcoach ÅFK Jr Christian Olsen

Bildearkiv fra 2004

A04 KIL Evensen

YouTube 2004

+ Slide
- Slide
 

Spillerstallen 2004

Spiller Kamper Mål Assist BB
Fredrik Volden 22 4 14 11
Bjørn Even Stabæk 21 0 0 6
Thomas  Backe 20 7 4 8
Kai Guddal 20 0 0 6
Lars Chr   Stokka 19 14 5 8
Anders Grøterud 18 7 2 1
Espen Børsum 18 2 2 1
Morten Idal 18 2 5 4
Amund Evensen 18 0 0 4
Fredrik Askjem 18 0 0 3
Ronny Lian 17 4 7 3
Stian Brekke 17 0 0 5
Rolf Næslund 11 0 1 1
Sverre Skarra 10 3 2 0
Thomas S Larsen 10 0 0 0
Vidar Tenman 8 0 0 3
Thomas A Kofoed 7 1 0 0
Anders Tærud 6 0 0 0
Geir Eeik Nilsen 4 0 0 0
Thomas  Lunde 3 1 0 1
Jan V Haugstulen 1 1 0 1
Fredrik Olsen 1 0 0 0
Gøran Nygård 1 0 0 0
Jarle Finnestrand 1 0 0 0


Copyright © Åskollen FK - aafkadministrasjon@aaskollen.no