I Åskollen FK sine statutter er det bestemt at spillere/ledere/hjelpere som bidrar i klubben i fem sesonger eller mer tildeles Æresmedlemsprisen. Denne utmerkelsen som er klubbens høyeste utmerkelse. Sålangt er 86 utrolige og viktige ressurspersoner i vår klubb, tildelt denne prisen. Med utmerkelsen følger en regel som sier at det Æresmedlemmer sin plikt å "våke" over klubben og stille opp når klubben trenger en hjelpende hånd (oppdatert 2017).

År Æresmedlem
2017 *Thomas Lian, *Torbjørn Dahl
2016 *Sindre Horgen
2015 Ingen
2014 Christer Pedersen
2013 *Anders Myrvold, Niklas Knutsen, Nils Arne Hansen, *Simen Amundsen, *Thomas Evensen, *Ephrem Clement, Kari Backe, *Marcus Anderson
2012 *Karan Bhandari, Øyvind Syvertsen
2011 Amahl Pellegrino, Per Arvid Gulbrandse
2010 Farra Nemati, Marius Backe, Torleif Molvær, *Vidar Tenmann,*Peter Finsrud, *Simen Gundersen, *Håvard Lislerud, *Sigmund Syvertsen, *Jan Wendelborg, *Arve Andersen, *Terje Haugan, *Martin Coon Andersen, Svein Blokkhus, Alf Aarseth, *Morten Lindal
2009 Jørgen Flåtene, Mats Frøshaug, Petter Kalmo, Pål Remi Kornerud, *Jørgen Børsum, Rashid Latif, *Christoffer Kallerud, *Henrik Høyer, Erik Kalmo
2008 *Morten Idal, Thomas Sola Larsen
2007 *Espen Børsum, Ronny Lian, Thomas Backe, *Thomas Lunde, *Geir Erik Nilsen, *Fredrik Volden
2006 *Amund Evensen, *Patrick Waal, Gøran Nygård, *Tor Herluf Skjærvik, Bjørn Reiersrud, 
2005 Lars Dragset
2004 *Morten Nilsen, Rune Hansen, *Erik Nordahl, Lars Christian Stokka, Monica Johansen
2003 Jarle Finnestrand, Vidar Stensrud, *Fredrik Askjem, Thomas Lie
2002 *Jens Petter Farnes, Bjørn Even Stabæk, *Rolf Næslund, *Erik Spangberg, *Dag Grøterud, Bjørn Reiersrud, 
2001 Cato Lauritsen, Kai Guddal
2000 Richard Hagel, *Andreas Lundstad, Bjørn Tore Nordahl
1999 *Tom Roger Delsbek, Leif Helge Nordahl, Øyvind Fjeld
1998 Ingen
1997 *Bjørn Vidar Ebbestad, *Odd Einar Mortensen, *Bent Hansen, Johnny Solberg, *Erik Løseningen, Terje Larsen, *Jarle Nilsen, *Henning Riise

Dersom vi har uteglemt noen i denne oversikten, så send oss en mail: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Denne wikipedian er under utvikling og vil være det i en god stund fremover. aaskollen.no skal være en siden der du finner all informasjon om klubben sin historien. Alt fra interne nyeter, medianyheter, spillerstatistikker, kampreferater, bilder, gamle nyheter og vidoer.

Arkivet til klubben er stort, men vi har klart å få digitalisert det meste, men no gjennstår. Har du tilleggsinformasjon som feks nyheter, bilder ect eller finner feil, så send oss en mail til klubbpost@aaskollen.no. Sålangt inneholder kollenwikien ca 900 gamle artikler, ca 250 youtube videoer, ca 300 linker til eksterne netthyheter og et bildearkiv på 7100 bilder. Ingen av de gamle artiklene som er lagt er redigert.

Til orienentering, spilte Åskollen FK under navnet Drammen FK fra 2009-2016 i blå drakter. I vår wiki bruker vi bare klubbnavnet Åskollen.

Kollen Cup informasjon

  • Dugnad & vaktliste
 
  • Inngang: Voksne kr. 100,- og barn u/16 år gratis. Åpen kiosk!
  • Lagene benytter seg av garderobene i MIFhuset under cafen

Åskollen FK - Postboks 749, 3003 Drammen - www.aaskollen.no  - klubbpost@aaskollen.no - Åskollen FK på Facebook - Kontonr.: 1503.85.48058 - Klubbnr.: GR06020079260 - Org.nr.: 984155344


Copyright © Åskollen FK - aafkadministrasjon@aaskollen.no